Nasza oferta:

Pomoc w oddłużaniu

Oddłużanie firm i osób prywatnych

Oddłużanie jest procesem wychodzenia z długów, realizowanym najczęściej przy wsparciu specjalistów z kancelarii prawnej lub finansowej. Dzięki niemu możesz wyjść na finansową prostą, jeśli przestałeś radzić sobie ze spłatą zobowiązań i wpadłeś w spiralę zadłużenia. Eksperci doradzą Ci również na przykład, co zrobić z nakazem zapłaty, jak poradzić sobie z postępowaniem komorniczym, a także, gdzie znaleźć informacje na temat wielkości swojego zadłużenia.

Decydując się na oddłużanie z pomocą naszej kancelarii możesz liczyć, że dopełnimy wszelkich starań, czy to na drodze negocjacji, czy procesu sądowego, aby możliwie najbardziej ułatwić Ci spłatę zaległych zobowiązań lub zredukować ich wielkość. Mamy duże doświadczenie w negocjacjach z wierzycielami i wiemy, jak prowadzić tego typu sprawy w sądzie. W ramach usługi oddłużania możemy również odzyskać środki, jakie nienależnie wpłaciłeś z tytułu przedterminowej spłaty kredytu lub pożyczki, albo przedłużenia spłaty zobowiązania.


Na czym polega oddłużanie i kiedy może okazać się pomocne?

Oddłużanie to szereg działań podejmowanych przez lub na rzecz dłużnika, które w ostatecznym rozrachunku mają umożliwić likwidację jego całego zadłużenia. Chodzi tu przede wszystkim o negocjacje z wierzycielami, konsolidację długów, tymczasowe zawieszenie spłaty zobowiązania, ewentualne powołanie się na przedawnienie roszczenia czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub przedsiębiorcy. Praktycznie w każdym z tych działań może pomóc kancelaria – poprzez sporządzenie odpowiedniego pisma, prowadzenie rozmów z wierzycielami, czy podjęcie innych stosownych kroków.

Usługi z zakresu oddłużania mogą być świadczone na rzecz firm i osób fizycznych, przy czym częściej korzystają z nich te ostatnie. Przydają się na różnych etapach wymagalności zadłużenia i niezależnie od jego wielkości, przy czym niejako z założenia są kierowane do osób z większymi długami, które wymknęły się spod kontroli. Co ważne, możliwe jest oddłużanie: kredytów, pożyczek, chwilówek i innych zobowiązań, a nawet oddłużanie komornicze. Niezależnie zatem od rodzaju i skali problemów finansowych można skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy udzielą pomocy prawnej i wspomogą proces wychodzenia z długów.

Oddłużanie krok po kroku

Oddłużanie jest wieloetapowym procesem, którego przebieg może się nieco różnić w zależności od sytuacji danego dłużnika. Zwykle rozpoczyna go ustalenie rzeczywistej wielkości długów, a kończy doprowadzenie do zamknięcia całego zadłużenia i sprawdzenie, czy z bazy dłużników zniknęły już wpisy dotyczące dłużnika. Niezależnie, czy ten ostatni dokonuje oddłużenia samodzielnie, czy korzysta w tym zakresie ze wsparcia kancelarii, niezbędne będą następujące działania:

Oddłużanie wymaga często całościowego podejścia do problemu, ale zdarza się też, że z kłopotami można uporać się stosując jedno konkretne rozwiązanie. Może być to na przykład wspomniana konsolidacja zadłużenia, jak również tymczasowe zawieszenie spłaty lub obniżenie rat któregoś kredytu. Trzeba jednak pokreślić, że tego typu opcje są dostępne wyłącznie w przypadku dłużników, którzy dotychczas terminowo wywiązywali się ze spłaty zobowiązań.

Oddłużanie pomoże wyjść na finansową prostą

Dłużnik chcący skorzystać ze wsparcia kancelarii powinien mieć na uwadze, że proces oddłużania będzie od niego wymagał wiele cierpliwości, przestrzegania ustalonej taktyki i determinacji w dążeniu do wyjścia z długów. Powinien mieć też świadomość, że czasem jedynym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości, a w niektórych, wyjątkowo trudnych, przypadkach nawet pomoc profesjonalistów może nie zapewnić pozytywnego zakończenia sprawy.

Trzeba również pamiętać, że na wszelkie trudności finansowe najlepiej jest reagować możliwie najwcześniej – im większe długi i dłuższy czas zwłoki w zapłacie, tym trudniej jest wyjść na prostą. Jeśli sprawa trafi na drogę postępowania sądowego lub, co gorsze, postępowania komorniczego, pole manewru będzie już niewielkie. Niezależnie jednak od skali i specyfiki problemów finansowych, można liczyć na doradztwo i pomoc prawną naszej kancelarii. Podejmiemy wszelkie możliwe działania, które pozwolą Ci uporać się z zadłużeniem i uniknąć dodatkowych kosztów, jakie wiążą się na przykład z postępowaniem sądowym czy egzekucją komorniczą.

Rozpocznijmy współpracę

Zapraszamy do kontaktu

799399487
ul. Grodzka 10/2, 70-560 Szczecin
Adres
Napisz do nas
Jak do nas trafić?