Nasza oferta:

Odzyskanie należności

Odzyskanie należności jest możliwe w większości przypadków, jednak pod warunkiem, że wierzyciel prowadzi odpowiednie, skuteczne działania windykacyjne. Jeśli zapłaty nie uda się uzyskać w sposób polubowny, sprawę należy skierować na drogę postępowania sądowego, a następnie komorniczego. Niezależnie od etapu ściągania długu oraz rodzaju należności, można liczyć na niezbędne doradztwo i wsparcie prawne naszej kancelarii.

Potrzebujesz konsultacji w sprawie odzyskania należności? Analizy dokumentów pod względem merytorycznym i prawnym? Pomocy w negocjowaniu porozumienia z dłużnikiem? Przygotowania całokształtu dokumentacji procesowej? Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz posiadanej wiedzy możemy Ci pomóc w każdym z tych przypadków. Dodatkowo sporządzimy i wyślemy niezbędne pisma, zarówno do dłużnika, jak i do sądu, a także pomożemy rozwiązać inne problemy związane z odzyskiwaniem należności. Prowadząc windykację z pomocą profesjonalistów zwiększysz swoje szanse na ugodę lub dobrowolną spłatę zadłużenia, a jeśli okaże się to niemożliwe, otrzymasz potrzebne wsparcie podczas postępowania sądowego czy egzekucyjnego.

___________

Dostępne sposoby odzyskiwania należności

Zgodnie z przepisami dłużnik jest zobowiązany uregulować w ustalonym terminie zobowiązanie zaciągnięte u wierzyciela. Jeśli spóźnia się z wykonaniem tego obowiązku, wierzyciel ma prawo rozpocząć działania mające na celu odzyskanie należności. Początkowo, gdy zwłoka w zapłacie nie jest duża, może skorzystać z tak zwanej windykacji miękkiej, czyli rozwiązań polegających na skłonieniu dłużnika do dobrowolnego uregulowania długu. Mogą być to telefony i pisma z wezwaniem do zapłaty, czy zgłoszenie danych dłużnika do rejestru biura informacji gospodarczej. Jeśli mowa o dłużniku-kontrahencie, może być to dodatkowo na przykład pozbawienie możliwości korzystania z rabatów czy programów lojalnościowych.

Gdy windykacja miękka nie przynosi rezultatów, należy wkroczyć na drogę postępowania sądowego. Jeśli mimo wyroku lub wydania nakazu zapłaty opatrzonego w klauzulę wykonalności dłużnik nie ureguluje zadłużenia, rozpocznie się postępowanie egzekucyjne, w ramach którego czynności egzekucyjne będzie prowadził już komornik. Sporządzeniem i wysłaniem odpowiednich pism, czy to do sądu, czy do komornika, mogą zająć się profesjonaliści z kancelarii. W razie potrzeby udzielą też niezbędnego doradztwa i wsparcia na dowolnym etapie prowadzenia działań windykacyjnych.

Działania związane z odzyskiwaniem należności

Kancelaria prawna może samodzielnie prowadzić windykację należności, reprezentując klienta przed sądem i innymi organami, jak również, jeśli jest on osobą prawną lub inną jednostką organizacyjną, wspomóc jego wewnętrzny dział prawny lub windykacyjny.

Jesteśmy świadomi, że odzyskiwanie należności, zwłaszcza na etapie postępowania sądowego, potrafi być czasochłonnym i uciążliwym przedsięwzięciem. Posiadamy jednak wiedzę i doświadczenie, dzięki którym możemy zredukować czas niezbędny do wyegzekwowania płatności i zmaksymalizować skuteczność działań windykacyjnych. Wiemy też, że sama windykacja przedsądowa i sądowa to nie wszystko, co wiąże się z procesem odzyskiwania należności.

Dla naszych klientów sporządzamy monity windykacyjne i wezwania do zapłaty, ale również przygotowujemy pozwy w postępowaniu uproszczonym, upominawczym czy nakazowym. Prowadzimy także postępowanie klauzulowe oraz podejmujemy czynności, które mają na celu wyjawić majątek dłużnika. Dodatkowo prowadzimy współpracę z kancelariami komorniczymi, dzięki czemu możemy monitorować przebieg postępowania i skrócić czas potrzebny do zaspokojenia roszczeń klientów.

Odzyskanie należności z pomocą profesjonalistów

Specjalizujemy się w świadczeniu usług z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, dlatego dobrze rozumiemy potrzeby oraz oczekiwania zarówno dłużników, jak i wierzycieli. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy i masz problem z odzyskaniem należności, skieruj sprawę do nas. Wspólnie ustalimy zakres podejmowanych przez nas czynności i sposób, w jaki mamy informować Cię o przebiegu postępowania.

Pamiętaj, że duży wpływ na skuteczność podejmowanych działań windykacyjnych ma również czas, w jakim zareagujesz na nierzetelność dłużnika. Im dłużej zwlekasz ze ściągnięciem należności, tym większe prawdopodobieństwo, że cały proces nie zakończy się na windykacji polubownej. Co więcej, nieuczciwy dłużnik może zdążyć ukryć majątek, co utrudni wyegzekwowanie należności nawet w przypadku uzyskania tytułu wykonawczego. Dlatego stosowne czynności podejmij możliwie najwcześniej, najlepiej korzystając przy tym ze wsparcia specjalistów, którzy zwiększą Twoje szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy.

Rozpocznijmy współpracę

Zapraszamy do kontaktu

799399487
ul. Grodzka 10/2, 70-560 Szczecin
Adres
Napisz do nas
Jak do nas trafić?