Nasza oferta:

06

Upadłość konsumencka

Wsparcie dla osób fizycznych

Ledwo wiążesz koniec z końcem? Boisz się, że nie wystarczy ci na spłatę zobowiązań i zostaniesz bankrutem? Jesteś osobą fizyczną i nie prowadzisz działalności gospodarczej? A może prowadzisz działalność, ale nie widzisz sensu, by ją nadal mieć? Zapoznaj się z zagadnieniem upadłości konsumenckiej!


Nasza kancelaria przygotuje dla Ciebie wniosek o upadłość, poprowadzimy Cię przez cały proces upadłości i zapewnimy Ci bezpieczeństwo. Upadłość konsumencka to prawne rozwiązanie dla osób, którym grozi bankructwo. Dzięki temu można spłacić swoich wierzycieli nie zmieniając przy tym diametralnie własnego życia i nie rezygnując ze wszystkiego, do czego się przyzwyczailiśmy. A wszystko to zgodnie z prawem i pomocą profesjonalnego syndyka.

Upadłość konsumencka to prawne rozwiązanie dla osób, którym grozi bankructwo. Dzięki temu można spłacić swoich wierzycieli nie zmieniając przy tym diametralnie własnego życia i nie rezygnując ze wszystkiego, do czego się przyzwyczailiśmy.

Upadłość konsumencka ma miejsce w przypadku niewypłacalności osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarcze. Należy pamiętać, że niewypłacalność ta musi być niezawiniona. Zatem jeżeli ktoś ze względów niezależnych od siebie znalazł się w stanie niewypłacalności, będzie można zastosować do niego przepisy o upadłości konsumenckiej – niezawinienie jest bardzo ważną przesłanką uznania upadłości konsumenckiej, którą sąd każdorazowo bada, sprawdzając tym płatniczą moralność dłużnika. W ramach porady sprawdzamy przesłanki prawne niezawinienia, tak by składając wniosek do sądu mieć pewność, że upadłość zostanie ogłoszona.

Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo upadłościowe dłużnik jest niewypłacalny, jeżeli utracił zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Utrata zdolności do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań ma miejsce jeśli opóźnienie w wykonaniu tych zobowiązań przekracza trzy miesiące. W praktyce wygląda to tak, że dłużnik kosztem podstawowych wydatków na życie zaniedbuje spłatę zobowiązań. Ogłoszenie upadłości polega na tym, że dłużnik przestaje mieć zobowiązania. Jeżeli sąd ogłosi upadłość konsumencką musi powołać syndyka oraz sędziego-komisarza. Syndyk dokonuje planu podziału Masy Upadłości, czyli określa w jaki sposób zostaną spłaceni wierzyciele jeżeli spienięży się majątek dłużnika a także odliczy część jego dochodów podlegającą zajęciu. Sąd wtedy decyduje o planie spłaty pozostałych, jeszcze niespłaconych wierzytelności, a plan ten nie powinien przekroczyć 3 lat. Jeżeli dłużnik nie posiada żadnego majątku, sąd zatwierdza kompletną Listę Wierzycieli i nie przeprowadza się wtedy likwidacji jego majątku.
Warto pamiętać o tym, że na dzień ogłoszenia upadłości, przestają być naliczane odsetki, jak również komornik musi zawiesić postępowanie!

Nigdy również nie dojdzie do takiej sytuacji, że dłużnik i jego rodzina pozostaną bez dachu nad głową i bez środków do życia! Syndyk może sprzedać mieszkanie czy dom, a część z uzyskanych pieniędzy może zostać przekazana dłużnikowi na wynajem lokalu odpowiadającego jego potrzebom. Zostaną także zaspokojone jego zobowiązania alimentacyjne. Plan spłaty pozostanie niezmieniony w przypadku poprawy sytuacji finansowej dłużnika wynikającej z jego pracowitości i aktywności zawodowej – zatem każda podwyżka, czy nagroda w pracy zostanie w „kieszeni” dłużnika! Sąd określa również jaka część długu zostanie umorzona (czyli czy i w jakiej wysokości nastąpi oddłużenie). Każdy upadły, który spełnił warunki ogłoszenia upadłości, a także spełnił swoje obowiązki w toku całego postępowania może być pewny, że nastąpi oddłużenie.

Masz problemy finansowe i boisz się? Zgłoś się do nas! Wspólnie rozwiążemy Twoje problemy!

Rozpocznijmy współpracę

Zapraszamy do kontaktu

693 ... ...Pokaż Telefon
Jagiellońska 8/4, 70-436 Szczecin
Adres
Napisz do nas
Jak do nas trafić?
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.